Klatka nr 10 – Maciej Leśniak

Jest wieczór. Nagle słychać dzwonek do drzwi. Powoli wstaję, zastanawiając się kogo licho niesie o tej porze. Otwieram drzwi, nikogo nie ma. Wyglądam w jedną i w drugą stronę, wypatrując żartownisia, który śmie zakłócać mój spokój. W myślach opracowuję solidną wiązankę „miłych” słów, kiedy nagle z okolic wycieraczki dobiega niespodziewane „Witaj!”.
Spoglądam w dół. Przecież to generał Startosław we własnej osobie!

Maciej Leśkniak

Momentalnie na mojej twarzy pojawia się szeroki uśmiech a zdenerwowanie, wywołane nagłym wyrwaniem z fotela, ustępuje miejsca euforii. Po miesiącach oczekiwań w końcu przyjechał do mnie. Reszta wieczoru upłynęła nam bardzo przyjemnie. Startosław zrobił mały pokaz slajdów, na których zaprezentował swój barwny życiorys, jednak zgrabnie omijał historie z ostatnich kilku miesięcy.

Maciej Leślniak

Na moje pytania o to, co robił w ostatnim czasie, odpowiadał bardzo wymijająco i ogólnikowo. A ja tak bardzo chciałem się dowiedzieć się działo, kiedy wizytował innych członków parszywej dwunastki. Postanowiłem nawet generała odrobinę podlać, żeby rozwiązać mu język, ale niestety skutek okazał się bardzo odmienny od zaplanowanego.

Maciej Leśniak

Następnego dnia należało szanownego gościa oprowadzić po mieście. Wybraliśmy się nad morze, gdzie Startosław podziwiał m.in. Pomnik Zaślubin z Morzem, oraz Kołobrzeskie Molo.

Maciej Leśniak

Maciej Leśniak

Maciej Leśniak

Zaliczyliśmy też Muzeum Oręża Polskiego.

Maciej Leśniak

W pewnym momencie, gdy przechodziliśmy obok jednego z kościołów, stało się coś nieoczekiwanego. Mój towarzysz przeprosił mnie, mówiąc że ma w pobliżu coś do załatwienia. Dodał, że mam na niego nie czekać. Zaskoczony udałem się do domu.

Maciej Leśniak

Startosław wrócił bardzo późno. Był poirytowany, małomówny i szybko położył się spać. Gdy obudziłem się rano, nie było po nim śladu. Kilka dni później dostałem informację, że jest już w Krośnie. To już przedostatni przystanek w jego podróży i niebawem dowiemy się co poirytowało Startosława.

_____________

Test i zdjęcia: Maciej Leśniak

Zapraszam na:

www.facebook.com/macieklesniakfotografia

Reklamy